| BodyAlex a întrebat:

Salut TPU!
Ma aflu sub control judiciar cu semnaturã de doua ori pe saptamana, ma aflu in Franta. Credeti ca daca as fugi de controlul judiciar m-ar agrava la finalul anchetei? (Funda)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur s-ar agrava, posibil sa fii arestat si sa stai in inchisoare pe perioada procesului.

| darrio2007 a răspuns:

Controlul judiciar se va transforma in cazare la pușcărie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti place ca esti liber si trebuie sa semnezi de 2 ori pe saptamana? Vrei neaparat la parnaie?

| johnnny123 a răspuns:

Tu ce crezi?

Este ca și cum ai întreba "Dacă mă prinde poliția la volan fără carnet, este mai grav dacă am și furat mașina?"