| jmmichirie a întrebat:

Mm..cu ceva timp in urma am fost dat afara dintr-un club sportiv. Mm..la acest club de karate eu banuiesc ca se face evaziune la greu.e o federatie cu mai multe cluburi. Mm..se vand kimonouri, nu se da bon, se iau taxe de federatie nu se da bon, se plateste abonament nu se da bon, se vind tibiere, manusi adica echipament sportivsi nu se da bon. Mi-as dori sa denunt federatia pentru evaziune. Cum pot proceda? Denumirea clubului e S.C. To****. Cum trebuie sa procedez?

Răspuns Câştigător
| EllaM94 a răspuns:

Mergi la fisc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai dovezi in sensul celor afirmate poti face un denunt penal la politie sau la ANAF pentru evaziune fiscala.

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic sa stai in banca ta.
Mergi la Fisc dar numai daca ai dovezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te razbuni pentru ca teau dat afara?

Du zic sa stai cumine si sa nu spui nimic la nimeni...

Iti faci dusmani si nu e bine.

Pune pe un karatist din ala si te bate o data pe strada de stai 2 luni in spital si atunci?

Oricum daca vrei neaparat mergi la fisc.

Dar vezi ca trebuie sa ai dovezi ca altfel te scot aia in suturi afara sau iti mai dau si o amenda.

| TortQuemado a răspuns:

Mhm... Serviciile lor ți-au folosit și au fost bune până te-au dat afară. Acum s-a trezit în tine conștiința civică.

Bravo lor că fac evaziune. Ar trebui să le urmeze mai mulți exemplul.