| Den1470 a întrebat:

s-a aprobat legea cum ca as putea conduce pe drumurile publice daca am varsta de 17 ani? Va rog raspundeti doar daca stiti exact, multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti conduce de la 16 ani autovehiculele care se incadreaza la categoriile AM, A1 si B1.
Daca te referi la cele din categoria B acestea se pot conduce doar de la 18 ani.
Bineinteles ca pentru fiecare categorie trebuie sa faci scola de conducere si sa reusesti la testele teoretic si practic.

| nda a răspuns:

Din cate stiu eu nu ai cum sa conduci pentru ca nu poti sa dai de permis.
nu stiu nici daca poti face ore de conducere la 17 ani.

| darkangel90 a răspuns:

Nu poti. Doar daca ai 18 ani
Dar in schimb poti da sala cu cateva luni inainte de a face 18 ani si cand implinesti 18 ani poti da orasul.

| bUrSuCiLaSTELIST a răspuns:

Cum sa conduci la 17 ani?
ce ai spus tu e echivalent cu pot face sex; a 12 ani?

| XxFUNKYxX a răspuns:

Nu