| Marius_Nicusor_1993 a întrebat:

Salut TPU

Urmeaza sa fac un drum pana in Franta cu masina si am mai putin de 1 an experienta
Intrebarea mea este urmatoarea : Pot conduce pe autostrazi daca am mai putin de 1 an experienta?
Eu din ce stiu este ca da pot conduce cu 20/kmh mai putin adica de la 130/kmh la 110/kmh
Vreau si parerea voastra
Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti conduce, legislatia romana, aliniata la cea europeana, nu interzice asta.

1 răspuns:
| WEGA a răspuns:

Da frate poti dar iti recomand sa te mai antrenezi pe drumuri romanesti si autostrazi romanesti daca vrei neaparat in franta ia un autocar sau un avion