| tpubv94 a întrebat:

Vreau sa stiu cam la ce nivel de salarizare sunt, si ce salarii sunt in restul tarii.

Intrebarea mea este, care este salariul MEDIU NET (cat ai in mana, media) in Romania, si as vrea daca puteti sa specificati si orasul.

Nu vreau raspunsuri luate de pe net, pentru ca nu consider ca reflecta realitatea. Adica nu cred ca media de salariu net este de 1800, cand toti cunoscutii mei se invart sub acea suma, in special cei de varsta mea care nu trec de 1200.

Doresc sa imi spuneti si ce salariu aveti voi (net), domeniul in care munciti si orasul.

Eu sunt in Brasov, am 1300 net, bonuri comision lunar (200 lei medie) si comision anual (2000 lei medie), muncesc de un an in domeniu de logistica si am 21 de ani. Vreau sa stiu daca ma aflu la media de venit din Romania.

Multumesc anticipat

1 răspuns:
| sandusandu12 a răspuns:

In valcea la market o angajata castiga 700 lei si bonuri de 200 lei care sunt valabile numai la firma respectiva si ajunge la 1500 lei in fabrici