| Someonewhoappreciatelife a întrebat:

Salut tuturor. Intentionez sa plec in Anglia pentru un timp cu scopul de a-mi aprofunda cunoștințele de engleză. Însă nu am nicio cunoștință apropiată la care as putea apela pentru ajutor. De aceea, vreau să vă întreb pe voi dacă a-ti plecat pe cont propriu voi înșivă în Anglia cum a fost si la ce ar trebui să mă aștept. Voi aprecia orice remarcă în acest sens mai ales dacă e din experienta proprie. Aștept comentariile voastre și va mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Greu, depinde cat de bine stii limba. Vrei sa muncesti? Daca nu vrei sa muncesti o sa ai nevoie de o gramada de bani. Daca vrei, trebuie sa cauti o gramada pentru un job daca ai si ceva pretentii, daca nu, sunt destul de multe joburi dar unii le-ar considera josnice si o sa-ti fie destul de greu sa te intretii dintr-un salariu daca esti singur. Ai locuit vreodata singur, pe banii tai? Daca nu, o sa-ti fie "imposibil" de greu. Eu am plecat si am avut cunostinte dar daca nu aveam, cu banii pe care ii faceam din peste 12 ore de munca pe zi, 6 zile pe saptamana as fi fost chiar la limita supravietuirii.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum stii, Anglia de curand a iesit din Uniunea Europeana, iar pentru a intra acum in Anglia, ai nevoie de viza de turist, sau de studii, de bani pentru cazare, masa si intretinere pe toata perioada cat stai acolo.

| Someonewhoappreciatelife explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri.