| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac un srl.ca domenii, instalatii electrice, instalatii apa etc.stie cineva legislatia. conditii, avize de lucrari etc. Daca ieste cineva care cunoaste aceasta legislatie as mai avea cateva intrebari...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru SRL trebuie sa depui la o banca capitalul social, minim 200 lei si apoi sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau de domiciliu (ori din Bucuresti daca stai acolo) pentru rezervarea denumirii firmei. Aici afli absolut toate informatiile de care ai nevoie si poate sa-ti faca actul constitutiv al societatii, afli costurile si avizele de care ai nevoie. Poti sa citesti si Legea nr.31/1990 privind societatile comerciale, partea care se refera la infiintarea si functionarea unui SRL. De asemenea gasesti si pe internet actele necesare. Succes si numai bine!