| prs0396 a întrebat:

Salut, vreau sa ma inscriu la scoala de soferi si nu stiu de unde sa incep, ce anumite acte imi trebuie la inscriere? pentru dosar si toate cele? si de ce suma am nevoie in totalitate? si cat timp dureaza scoala de soferi( toate etapele)? cel mai detaliat raspuns primeste funda

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru dosar îți trebuie fisa medicala, examen el in psihologic, cazierul si o copie după buletin. Orele durează cam o luna(din momentul in care începi orele). După ce faci dosarul durează o săptămână pana sa te bage la ore pentru ca faci niste ore de legislație si dai un mic examen după care te programează la ore. Sunt 15 ședințe care in mod normal nu durează mai mult de 4-5 saptamani. Apoi dai sala si orașul. Nu iti sugerez totusi sa te apuci laughing. Bafta oricum!

| prs0396 explică (pentru anonim_4396):

De ce sa nu m-apuc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru prs0396):

Daca esti baiat apucate, daca esti fata nulaughing!

| prs0396 explică (pentru anonim_4396):

Si daca sunt fata, ce? ce diferenta ar fi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru prs0396):

Depinde de caracter, eu sunt fata, m-am apucat de școală si nu mi se pare chiar ușor, atata tot!

| casandra12345 a răspuns:

Scoala dureaza pana inregistrezi 30 de ore conduse cu instructorul. Te vei prezenta cu buletinul; vei face testul psihologic, oftalmologic si alte teste tipice. Preturile difera in functie de categorie (A, B, etc), de la scoala la scoala, dar o te duca la aprox. 700 lei, grosso modo - cauta, poate gasesti mai ieftin. Gasesti genul asta de detalii si chestionare auto gratuit pe http://www.odat.ro Succes!