| Furdui_Mihai_1986 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu care sunt categoriile de varsta pentru asigurarea auto, stiu ca pana in 25 sau 30 de ani e asigurarea mai mare, iar dupa e mai mica si scade si la 40 parca, ceva de genu. ideea e ca eu vreau sa inmatriculez o corsa si am 28 de ani, si nu stiu cat ar costa.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E foarte scumpa asigurarea pentru cei sub 30 de ani, eu ti-as sugera sa o inmatriculezi pe unul din parinti sau chiar pe un bunic pensionar, de preferat cu domiciliul la tara. Vei avea reducerea atat la impozit cat si la RCA.

| NYK4u a răspuns:

Daca mai astepti putin o zi sau doua o sa iti spun eu sigur cat costa pentru o persoana inte 25-30 si pentru o persoana intre 40-50.

| NYK4u a răspuns:

Cu 3luni in urma si-a facut un prieten asigurare pe 6luni si a dat in jur de 400ron (25ani)

| NYK4u a răspuns:

Gata am rezolvat treaba laughing 26ani asigurare pe 6luni - 540lei.
56ani asigurare pe 1an- 340lei.

| carla2010 a răspuns:

Salut. Ca sa vezi costul asigurarii foloseste calculatorul gratuit de pe http://www.rca-ieftin-online.ro/rca-ieftin.php Brokerul este de incredere, am luat si eu si prietenii mei de la el. Ca sa afli costurile inmatricularii foloseste alt calculator gratuit, de data asta de la http://static.anaf.ro/......_2013.html