| georgica20 a întrebat:

Vreau sa trec masina lui tata pe numele meu. Cum e mai bine prin donatie sau prin contract de vanzare/cumparare. Unde trebuie sa ma prezint pentru a incepe operatiunea?:d

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti prin oricare mod vrei. Contractul de vanzare-cumparare te costa mai putin este un act sub semnatura privata si se intocmeste pe un formular tip. Contractul de donatie trebuie sa fie act autentic si se face la un notar. Numai bine!

| a1doru a răspuns:

Cred ca e mai ieftin daca faci contract de vanzare cumparare[poti trece si ce pret vrei], costa mai putin decat un notar.o spun din proprie experienta.

| DushulRece a răspuns:

De unde esti? du-te la un avocat sau notar