| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,daca sunt pe profil de filologie la liceu,pot urma o facultate de informatica sau inginerie(sau orice altceva din domeniul tehnic)?
Eu dau bacul la Romana, Geografie si Istorie.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De putut poti, intrebarea e daca ai sa faci fata la matematica care se face la o facultate tehnica

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai avea mai multe sanse la profilul mate-info!

| Gabiiiiiii a răspuns:

Iti va fi supergreu. Gandeste-te ca tu n-ai facut matematica mai deloc in liceu, si matematica n-o inveti de pe azi pe maine.
Mai ales ca la unele facultati de top de informatica se cere nota la bac la mate.
De ex eu cunosc pe cineva care a fost la stiinte sociale si acum e la Asachi in Iasi la electonica si automatizari.
E greu, dar nu imposibil.

| Anonim65564 a răspuns:

Am uitat sa mentionez, nu este problema de matematica pentru ca deja fac meditatii pentru facultate