| Pino25 a întrebat:

M-am mutat din orașul în care am domiciliul în buletin și as vrea sa știu dacă îmi reînnoiesc buletinul va trebui sa-l schimb la 18 ani sau nu? Ma interesează acest aspect și pentru examenele la scoala auto. Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca preschimbi cartea de identitate inainte cu mai mult de 180 de zile inainte de expirarea valabilitatii atunci valabilitatea noii carti de identitate va fi de 4 ani.
De ex. o preschimbi la 17 ani atunci valabilitatea va fi pana la 21 de ani.