| djlukass a întrebat:

Nu stiu daca este categoria corecta dar sper sa primesc un raspuns pe masura. In seara aceasta veneam de la prietena mea si in localitate am intalnit un mcv si aveam in jur de 65 de km/h. Ideea e ca in fata mea mai erau vreo 3 care ii dadeau blana si ma chinuiam sa ii prind cand deodata am vazut mcv-ul si am franat brusc si in dreptul meu am vazut cum au aprins girofarurile. Este posibil sa ma fi luat oare pe mine? Desi nu au venit dupa mine dar am vazut in oglinda cum au intors masina dar nu au venit dupa mine. Daca am fost luat de radar am sanse sa primesc amenda acasa? Si daca da in cat timp vine?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este posibil sa te fi prins si pe tine, depinde ce viteza ai avut cand te-a prins si care era limita de viteza in localitate.
Daca te-a prins poti primi acasa amenda, in cca 1 saptamana - 10 zile.

| DataSoft a răspuns:

Chiar daca mai erau masini in fata ta va luat pe toti..numai sa fi fost foarte aproape de cel din fata ca nu apara nr de la masina ta pe camera.
si da amenda vine acasa la proprietarul masini

| djlukass explică (pentru DataSoft):

Bun dar de ce au dat drumu la girofaruri au intors si nu au venit dupa mine? desi am redus viteza ba chiar voiam sa opresc.

| DataSoft a răspuns (pentru djlukass):

Nu stiu..probabil ca nu isi facusera inca planul de amenzi. poate daca avei viteza mai mare veneu dupa tine.