| spidy a întrebat:

Salutare!

Vreau sa ma ajutati urgent cu niste informatii, lucrez part-time 4h si vreau sa depun demisia ...cat trebuie sa mai lucrez dupa depunerea demisiei? stiu ca la full time e un preaviz de 20 de zile...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Preavizul este acelasi, nu sunt diferite.
Vorbeste cu angajatorul, acesta poate renunta la preaviz, daca te incurca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt diferente la preaviz, dar poti negocia cu angajatorul (gen renunti la zilele de concediu ramase si care ar trebui platite)