| numesiprenume0 a întrebat:

Salutari! Aud mereu in mass-media despre cresterea alocatiilor copiilor... dar despre indemnizatiile persoanelor cu dizabilitati, nimic. Stie cineva daca se maresc si acestea? Nu mi se pare corect ca o persoana cu nevoi speciale sa primeasca cat o alocatie a oricarui copil... ce parere aveti? Ofer funda!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana acum n-am auzit nimic. Este posibil sa se mareasca, poate la anul sau in 2021.

| Iote a răspuns:

Nici pensiile nu cresc, desi promisiuni sunt de peste un an, iar preturile sunt pentru toti la fel. Cu aceste mariri de alocatii, isi asigura votantii. Parintii fiind tineri, ii vor vota cu doua maini.

| xeum a răspuns:

Asta e, ce vina au aia de nesansa voastra?