| anonim_4396 a întrebat:

Se mai practica poligamia pe vreundeva in lume? E legal?

7 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Unii islamici o practică. În trecut chiar și evreii o practicau. În prezent, era agreată în Cecenia, dar nu știu dacă a fost legalizată.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Bro, te stiam baiat serios, tu ce faci...

auran
| auran a răspuns:

Daaa rari, dar de ce? Te-ai saturat de monogamiehee hee

| Ben. a răspuns:

La mormonii din SUA.in anumite tari musulmane, dar in conditii foarte speciale:cand nu poti avea copii cu actuala, si numai in cazul ca dovedesti ca poti intretine toate sotiile.

| nutzu' a răspuns:

Asociatiile pentru apararea drepturilor femeilor afirma ca numai in Franta, in cadrul comunitatilor de imigranti din Mali, Mauritania, Senegal si Gambia, ar exista peste 30.000 de familii poligame si in tarile din orientul mijlociu... dar in comunitati foarte restranse.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce misto este poligamia big grin te scoate din multe incurcaturi rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Constantaproca pai sint serios, dar am si eu voie sa visez laughing