| Anomim2025 a întrebat:

Spuneau niste oameni experti in politica ca PSD. PNL, PMP si restul partidelor vor disparea incetul cu incetul peste cativa ani si ca vor veni noi oameni la conducere pentru binele Romaniei. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| n1445 a răspuns:

Ar fi foarte bine daca oamenii noi ar avea intentii bune. Daca noi cei tineri ne-am hotari sa punem tara pe picioare am reusi doar ca multora le este lene sa lupte in tara lor pentru un trai mai bun si pleaca sa lupte prin altele, unde sunt marginalizati... Chiar mi-as dori ca hotii sa plateasca pentru faptul ca fura de la noi, conditiile din spitale sa se imbunatateasca si doctorii sa nu astepte banul pentru a salva o viata, notele bune sa nu se mai cumpere si parintii nostri sa nu fie nevoiti sa plece in strainatate pentru a ne putea tine in scoli si pentru a ne oferi un acoperis deasupra capului...

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

S-ar putea ca vechile partide sa dispara, vor aparea altele noi.In mod natural datorita trecerii timpului vor veni oameni noi la conducerea tarii, dar nu va fi nici atunci spre binele romanilor.Generatia foarte tanara de politicieni este deja contaminata de hoție si coruptie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vor disparea niste partide cu atat istorie in cativa ani... poate doar pmp

| AFR81 a răspuns:

Vin pe dracu. Mor cei de acum, vin alti hoti in locul lor. E simplu.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da, din manipulare in manipulare mai prostesc pw.limea sa mai rabde sa nu iasa in strada sa demoleze Casa Poporuui si toate alelalte unde ei isi vad de furat in continuare.
https://www.youtube.com/watch?v=tFMlhw8cn7Y

| TrăieşteClipa a răspuns:

Oamenii aceea nu cunosc istorie.
Istoria doar se repeta.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Tot ei dar sub alta sigla de partid. Asa ne-au manipulat mereu, cu "binele Romaniei", iar tinerii cred.

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Am uitat sa mentionez: Aia sunt experti in manipulare.