| Didutza30 a întrebat:

Spuneti-mi si mie leagea concubinajului repede va rog! Dau fundita

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o lege a concubinajului, de unde ai scos asta?

| Didutza30 explică (pentru Ioandelasal):

Mai nou s-a facut si o lege pentru asa ceva am aflat si jo de curand

| Ioandelasal a răspuns (pentru Didutza30):

Desi urmaresc zilnic Monitorul oficial eu n-am aflat. Ce lege si cand a aparut?
P.S. Sper ca ambii ne referim la Romania.

| raluk27 a răspuns:

Nu exista o lege a concubinajului. Uniunea liber consimtita (concubinajul) nu beneficiaza de protectie juridica. Adica daca stai cu cineva 100 de ani, nu ai dreptul la absolut nimic. De asta unii oameni, se casatoresc happy

Răspuns utilizator avertizat
| Didutza30 explică:

Da mai nou e si lege pentru asa ceva! Asta am aflat si eu mai nou!