| navarre a întrebat:

Stiti cine a declarat recent ca,, Bancile vor o rascumparare a datoriilor si acolo va fi o noua forma de guvernare globala"? Acum cugetati la situatia din tara noastra si va veti da seama ca de fapt Romania este a noastra doar pe,, hartie"(niciodata Romania nu a avut datorii externe atat de mari)! aici aveti si raspunsul :http://www.trilulilu.ro/tigrulmanu/4dd144d30c803e

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Un sambure de adevar in toata povestea asta, tot exista.
Ai dreptate.Nimeni nu iese si declara public asa ceva fara sa aiba o baza puternica.

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@navarre: Ei, nu! Se declară cu seninătate o grămadă de tâmpenii fără o bază reală.
Există multe teorii ale conspiraţiei (unele mai logice, altele de-a dreptul ridicole) dar, multe dintre astfel de conspiraţii sunt şi născocite la colţul blocului.
Există o presiune din partea regimului (nu atât cel local cât cel de la Bruxelles) dar uneori avem şi tendinţa de a o mări nejustificat şi artificial.
Salut.

| Nicoleta a răspuns:

Baronul David de Rothschild a declarat asta.
Ar fi dezastru daca ar fi adevarat.

Răspuns utilizator avertizat