| Gabitzu246 a întrebat:

Sunt disperaaaat!
Astai 3 iulie am dat bacul la biologie, toate buna si frumoase am scris tot, am stiut la majoritatea subiectelor si pe la ora 11:30 aproape de sfarsit o doamna din comisie mi-a vazut o ciorna scrisa cu alta culoare aceea ciorna nu era a mea, habar nu am cum a ajuns la mine pe banca nu am nici cea mai vaga idee, eu daca eram concentrat acolo nu am fost atent cum a ajuns ciorna la mine. Va rog, va implor sa imi raspundeti ce ar trebui sa fac, ma gandesc sa imi iau viata, dar poate mai exista si alta cale de scapare.

15 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fa o plangere adresata presedintelui comisiei din centrul de examen---spune ca esti victima unei inscenari de fraudare a examenului. Solicita sa se faca cercetari prin verificarea inregistrarilor audiuo-video din sala de examen si mentioneaza ca daca nu se descopera vinovatul vei cere ajutorul organelor de cercetare penala.

| RobertMoon a răspuns:

Ssa o luăm rațional mai puteai face 2 lucruri. 1. Sa te duci la director in birou sa faci scandal si sa spui ce se întâmplă. 2. În orice liceu unde se da examenul este poliție, te duceai la ei si le povesteai chestia asta. Eu zic de luni sa suni la 112 si sa le ceri ajutorul sau chiar mai curând sa trimită un echipaj la liceu si sa rezolve cazul.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-l dracu de Bac nu merita sa-ti iei viata pentru prostiile astea mai bine asteapta si lamurestete cu doamna
sa va uitati la camere si poate intelge

| Neberius13 a răspuns:

Dacă chiar ești dispus să mori pentru un rahat de examen pe care îl poți da din nou foarte curând chiar, atunci ești atât de idiot încât nu pot spune decât: ce mai aștepți?

| DjNick112 a răspuns:

Ma pomalaule, si de ce nu i-ai intrebat cu te-au pazit ca ai furat vreo ciorna? (presupunand ca ai avut aceasta intentie) Nu eram eu acolo ca nu se mai intampla nimic, nu stiu ce sa zic, atunci trebuia sa faci ceva, acum dupa ce ti-au anulat lucrarea, nu stiu ce mai poti face

| Gabitzu246 explică (pentru DjNick112):

Pai am intrebat si supravechetorii, le-am spus doamne, dumneavoastra sunteti supraveghetor de ce nu ati vazut cum a ajuns ciorna la mine, ele au dat din umeri.

| DjNick112 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Rau... s-au uitat pe camere?

| Gabitzu246 explică (pentru DjNick112):

Nu,i-am implorat sa se uite pe camere, sa se daca am scris ceva din panarama aia de ciorna, dar nu si nu, m-au dat afara si gata, m-am dus la politie am facut plangere, luni ma duc la inspectorat si vreau sa dau stirea asta si la televizor

| DjNick112 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Trebuie sa se vada de pe camere daca ai copiat de pe foaie, dar cel mai important, trebuie sa se vada cum a ajuns acea foaie la tine pe banga, in cazul in care un elev ti-a pasat intentinat, acelui elev trebuie sa i se anuleze lucrarea

| TheAndi22 a răspuns:

Si ce daca ti-a vazut ciorna te-a dat afara?
P.S. In nici un caz sa nu-ti iei viata :/.

| Gabitzu246 explică (pentru TheAndi22):

Pai m-a eliminat din examen, problema este ca aceea ciorna nu era a mea, habar nu am cum a ajuns acolo, le-am spus celor din comisie sa se uite pe camerele video, le-am mai spus sa compare ciorna mea cu aia

| Mishelle173 a răspuns:

Am sustinut si eu bacul, cred ca daca o sa depui vreo plingere la comisie de asigurare a calitatii poate sa se uite pe video daca exista inca inregistrarea, dar daca nu nu o sa poti dovedi nimanui ca nu iti apartine tie. Imi pare rau dar nu vad in asta un otiv de ati lua viata, gindeste-te mai bine la o solutie reala si absolut normala. Mult succes.

| allyroxx a răspuns:

Spune-le sa compare scrisul, sigur nu e la fel. Mai sugereaza sa se uite pe camere, dar în niciun caz nu-ti lua viata pentru asta, poti sa-l mai dai.