| Alex3310x a întrebat:

Sunt in concediu medical de la inceputul lunii septembrie si nu am primit niciun ban pana in prezent pe concediile medicale deoarece fabrica nu are bani pentru salarii...este normal sa nu primesc banii pe C. M. daca fabrica nu are fonduri pentru salarii? Multumesc anticipat

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este normal, mai ales ca sumele de bani pentru plata concediilor medicale, incepand cu a 11 zi de concediu medical, nu se suporta din fondul de salarii, ci de la sanatate. Te poti adresa Casei de Asigurari de Sanatate si sa soliciti achitarea restantelor. Succes si numai bine!