| imajerec a întrebat:

Sunt in postura in care as putea mosteni casa bunicilor, ei au murit insa nu se gaseste abosult nici unde actul de proprietate al casei pentru a se putea face succesiunea la notar, ce se poate face in situatie de fata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand verifica la Cartea funciara, daca imobilul este sau nu intabulat.
Daca nu este intabulat se poate face o actiune in justitie pentru dobandirea proprietatii prin uzucapiune.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

E cam complicat daca nu se gaseste actul de proprietate.

| Elelei a răspuns:

Tu, unic mostenitor? Bunicii au avut un singur copil? Parintii tai nu mai traiesc?