| BbyCriss a întrebat:

Sunt un membru incepator al Consiliul Raional de Tineret si as vrea sa ma ajutati cu ceva idei pentru planul de activitate pe care urmeaza sa il fac. Am nevoie de ceva idei pentru anumite activitati, traininguri pe care le putem face noi, Consiliul Raional de Tineret impreuna cu voluntari din raion/oras.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ce sunteti voi in stare sa faceti si ce pregatire aveti voi cei din comitet?

| BbyCriss explică (pentru neutrino):

Avem nevoie de idei pentru diverse activitati pe care le putem face noi, tinerii din localitate pentru a imbunatati societatea in care locuim ( sa scoatem tinerii de la calculatoare, diverse jocuri sportive si interactive, ajutor caselor de copii, batrinilor etc). Avem nevoie de ceva idei pentru a indeplini aceste scopuri.