| RAY a întrebat:

Te ajuta nationalitatea conform legii sa dobandesti o cetatenie?
va rog doar cine stie si vreau sa vad legi care sa scrie ceva de asta, de exemplu sunt multi moldoveni cu nationalitate romana, da cetatenie moldoveneasca conteaza nationalitatea daca vor cetatenia romana?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, nu te ajuta. Nu se face diferenta intre nationalitati. Toti trebuie sa parcurga aceleasi proceduri.

5 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Naţionalitatea nu ne-o putem schimba. Aşa ne naştem aşa murim. Dar cetăţenia ba. Moldovenii sunt moldoveni adică basarabenii dar pot fi cetăţeni români. Nu pot fi de naţionalitate română.
Cetăţenia o dobândeşti la naştere. Dar poţi aşijderea să renunţi la cetăţenie.

| RAY explică (pentru Anonimuserr):

Da ai dreptate, da le ajuta nationalitatea daca vor sa aiba cetatenia romana?

| Anonimuserr a răspuns (pentru RAY):

Păi oricine poate deveni cetăţean al unui stat dacă doreşte asta. Va trebuie să dea examen din limba respectivă, istorie şi geografie. Limba trebuie să o cunoşti foarte bine la fel istoria, geografia.

| RAY explică (pentru Anonimuserr):

Da dupa cativa anii buni, man eu am intrebat altceva te ajuta cu ceva nationalitatea eu asta a intrebat

| Anonimuserr a răspuns (pentru RAY):

Nu te ajută stai liniştit. Bine asta în teorie, în practică e altfel.
Un rrom (Ţigan), e destul de greu să ajungă cetăţean francez sau chiar pentru un român să ajungă francez sau britanic. Spun un român obişnuit. Există multe discriminare atât pentru români cât şi pentru ţigani sau mai ales pentru ţigani.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Nu, nu te ajuta. Nu se face diferenta intre nationalitati. Toti trebuie sa parcurga aceleasi proceduri.