| KodrutZ a întrebat:

Un mic citat din Jorpalul, ca doamne ajut-imea sa ma ignora si nu pot sa ii zic vreo doua acolo. "Nu vreti catedrale, vreti spitale? Se pare ca ne vom umple de geamii si de imami, si probabil veti invata coranul pe de rost daca vreti sa aveti capatanile pe umeri.asta la doua a treia generatie de musulmani nascuti si naturalizati aci.ce parere aveti?" In concluzie, e ok ca orice localitate din Romania sa fie impinzita cu biserici si bisericute, dar cind incep altii sa isi faca lacase de cult, nu mai e buna treaba? Ce parere avem despre asta dpv legislativ/social? Daca tot e sa finanteze statul pe crestinopatz, de ce nu si pe musulmani? Mi se pare corect, legea sa fie la fel pentru toti, nu?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Statul nu ar trebuie sa finantele nicio religie. exemplu statele nordice... o duc atat de bine si nici urma de religie pe la ei

| KodrutZ explică (pentru suntserios):

Ei, au urme de religie, sa nu exageram. Doar ca MAJORITAR e bunul simt, nu religia. :)
Un moment de respiro - http://www.badassoftheweek.com/norsereligion.html
Merita citit. Valhalaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa zic toți idioții!
Sa facă biserici ca sa își umple popii sataniști buzunarele și sa meargă cu Mercedesul când alții nu au bani de o pâine.

Și când ard de vii sute de oameni intr-un club sau e un atentat și sunt sute de morți și mii de răniți sa ii ducă la biserici ca sa ii facă DUMNEZEU "BINE"