| diiiiiannnnaa a întrebat:

Va fi revolutie in Romania? Ingheata anul scolar? happy Astept pareri happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi revolutie? O mare prostie generala pe un fond a unei crize globale.Mai pe scurt, in Romania se maipuleaza multimea iar.Pensionarii se duc la Bucuresti din orice oras cu autobuz, cu tren, cu orice dar ce ma mira e ca nimeni nu se intreaba cu ce bani.Sau alea or fi din alea care merg cu apa. Dar cel mai mult cred ca au fost prea putini care au obtinut in 89 certificat de revolutionari si acum se vor altii scutiti de orice impozit.Sau poate prea putini bogatasi ca alde Dinu Patriciu. Cert este faptul ca Romaniei i se cere sa se trezeasca dar e timpul de pe urma al noptii atunci cind se impreuneaza cu zorile si mi-e frica, din suflet spun ca mi-e frica, ca nu cumva trezirea sa-i faca mult mai rau.Am trecut prin multe si mi-am gasit linistea dar ce-i voi spune copilului? Ca i-am ratat viitorul pentru ca n-am suportat o luna un regim de austeritate? As crede orice politician in momentul in care nu-i impins de la spate de bogatiile unor magnati. Dar la noi politicienii aia sint "lipsa"de unde deductia logica ca bine n-o sa ne fie.

| schafer a răspuns:

Nu cred ca ingheata anul... daca da ma las de scoala

| laugh a răspuns:

Mi s-a spus ca da! Se ingheata anul! Si foarte naspa e ca sunt a XII-a

| andreea_2346 a răspuns:

Nu, sunt sigura ca nu... oricum nu prea vreau sa merg in timpul vacantei mari la scoalawinking