| jaber a întrebat:

Va salut! Am avut o decizie judecatoreasca in favoarea mea, cu drept de recurs in 15 zile. Partea adversa a facut recurs, ne-am rejudecat 2 ani iar ieri am primit comunicarea (un pic modificata dar tot in favoarea mea) cu drept de recurs in 15 zile. Poate (partea adversa) sa mai faca o data recurs? Multumesc, sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, mai poate să facă ( încă o dată ) un Recurs!

Din câte înţeleg/bănuiesc, v-aţi judecat la Judecătorie ( în etapa de fond ), partea adversă a făcut Recurs, acesta a fost admis, s-a RETRIMIS cauza spre rejudecare ( primei Instanţe ), s-a rejudecat cauza timp de 2 ani, ai "câştigat" iar, dar partea adversă are dreptul să facă Recurs la prezenta Sentinţă ( din rejudecarea fondului )!

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/Li9mhMX.jpg

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul recurs acesta a fost admis si s-a trimis cauza spre rejudecare la prima instanta, asa ca procesul a fost reluat de la inceput, ca si cum ar fi fost un nou proces.
Fata de aceasta partea adversa poate sa faca recurs si la hotararea primita acum.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa scrie la sfarsitul sentintei (hotararii) cuvintele magice: "definitiva si irevocabila".

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu e o hotărâre definitivă și irevocabilă, da.

| cristimihailov a răspuns:

Mai poate inca o data.

| vioricavio a răspuns:

De obicei dupa un recurs ar trebui ca decizia sa fie definitiva si irevocabila.

| alexcris007 a răspuns:

Da mai poate.