| adda_5216 a întrebat:

Vreau actele care se fac cand treci de la religia musulmana la ortodocsi.va rogg:X

Răspuns Câştigător
| christina1370 a răspuns:

Nu cred ca e vorba de acte, pentru ca niciun act oficial nu scrie carei religie apartii. Cel mai bine ai merge sa intrebi intr-o biserica ortodoxa, iar cei de acolo te vor lamuri. Cred ca trecerea se va face prin botez. deci va fi o mica formalitate doar in cadrul bisericii happy

Daca raspunsul meu te-a ajutat intra pe linkul de la profilul meu. Multumesc happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca e cineva la varsta adulta are nevoie de o nasa, care va participa la slujba de botez si va spune Crezul si ce mai prevede in plus slujba iti explica preotul