| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac un scurt metraj de vreo 20 de minute, e legal daca folosesc instrumentalul unei melodii pe fundal? Nota: o sa il inscriu intr-un festival de film. Dau funda! laughing)

Răspuns Câştigător
| EX a răspuns:

Nu este ilegal dar trebuie sa specifici ca melodia respectiva nu-ti apartine si sa spui si numele artistului care a facut-o.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal sa folosesti nici un fel de continut asupra caruia nu detii drepturi de autor sau de utilizare.