| Parmezan12 a întrebat:

Vreau și eu să vorbesc cu cineva care cunoaște legile persoanelor cu handicap grad 1 cu însoțitor

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti citi si singur L.448/2006, privind protecţia şi promovarea drepturilor persoanelor cu handicap, rep. in 2008, cu md. si compl. ulterioare, o gasesti in mai multe locuri pe internet, inclusiv aici:
https://www.mmanpis.ro/wp-content/uploads/2020/02/L-448-2006.pdf
Doar daca nu esti lamurit cu vreo prevedere poti pune intreabarea concreta si o sa-ti dau un raspuns la fel.