| KalEl a întrebat:

Vroiam sa stiu parerea voastra despre situatia in care se afla Romania in momentul de fata si daca credeti ca mai are vreo sansa in viitor sa ajunga o tara moderna.

6 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da, are sanse dar pentru asta trebuie sa ne schimbam mentalul colectiv, atat clasa politica cat si cea a electoratului, greu dar nu imposibil, insa daca ne mentinem modul de a actiona si a gandii la fel ca acum mereu vom fi coada.

| carminaburana43 a răspuns:

Se vor moderniza anumite orase si anumite parti din Romania unde va fi interes economic dar toata tara niciodata.Pentru asta ar trebui sa aiba resurse energetice uriase de vinzare caci din aceea se fac bani multi.Nu mai avem resurse nici energetice nici de alta natura dar chiar de am avea sunt sigura caci pentru mituire ar vinde-o oricum oamenii politici afalati la cirma.De cind a fost revolutia din 1989 s-a vindut totul in tara asta si inca la preturi foarte ieftine.

| NickiMinaj a răspuns:

In viitorul indepartat, da happy. Deocamdata tarisoara are un aspect general de hoarda necivilizata si indobitocita, dar nu e tarziu, am auzit la OTV ca s-a amanat apocalipsa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania este o tara moderna de multi ani deja.
Este o tara cu probleme financiare in prezent, de aceea modernitatea nu este proportionala pe intreg teritoriul, din pacate mai exista loc destul pentru "completari".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna sa fii sarac : http://www.nicepps.ro/prezentare-pps-ppt-ce-inseamna-sa-fi-sarac-5097.html

| PoFFyLuB33by a răspuns:

Pai...momentan nu avem nikio sansa deoarece basescu inca ne tine tara poate peste 5 ani sa nu mai cada el alege-ti si voi cu mai atentie ganditi-va mai intai nul mai alegeti pe omu asta ca numai rau ne face trebuie sa scapam odata si odata de el:
http://www.ziare.com/basescu/

Pa, pa
fundita?