| Fefe2009 a întrebat:

Ajutati-ma! cum sa invat geografia mai usor?

7 răspunsuri:
| anonima0101 a răspuns:

Sunt si eu in aceasta situatie. *lacrima*, asta e, un 4 nu strica.rolling on the floor

| Fefe2009 explică (pentru anonima0101):

Hahaha foarte amuzant

| Boruga_Iulian_1982 a răspuns:

Cu harta!

| Florin_Dima_2000 a răspuns:

Cu cap

| RaduMI a răspuns:

Cel mai usor mod prin care poti invata geografia este harta.

Geografie fara harta este ca matematica fara aplicatie.

| Fefe2009 explică (pentru RaduMI):

Mda. dar sincer nu prea inteleg nimic pe harta, atitea linii si altele

| DomnishoaraTPU a răspuns (pentru Fefe2009):

Simplu şi uşor!
1.Fii atent în clasă şi scrie toate definiţiile pe caiet.
2.Nu mânca junk-food (dulciuri, snacksuri) îţi sufocă gândirea limpede.Consumă fructe şi legume de sezon şi nuci, peşte, pui, vită, lactate.
3.Cumpără-ţi Atlas Geografic de la librărie. Acesta are explicaţii la fiecare simbol şi e mult mai uşor să înveţi din el. Asociază fiecare simbol şi definiţie cu explicaţiile din Atlas.
Baftă!