| coMpLeT a întrebat:

Am de citit la romana "Cartea cu jucarii" de Tudor Arghezi. Eu am citit "Hotul", "Plicul" si "Intaia deziluzie" si as vrea sa stiu daca mai e vreo povestire din asta care mai face parte din "Cartea cu jucarii".

3 răspunsuri:
| cristiana199 a răspuns:

Mai stiam de "Cheile" happy

| Bogdan_Magda_1970 a răspuns:

Cartea contine cca 100 de povestioare, are peste 200 de pagini! Caut-o in librarii si citeste-o, nu-ti va parea rau! E amuzanta, relaxanta; poti citi 2-3 deodata caci sunt mititele... Fiica-mea citeste din ea pentru clasa a V-a! Bafta!

| Tudor_Aftene_1995 a răspuns:

Hotu ma asa stiu eu