| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa incerc sa invat japoneza.Imi puteti recomanda o carte in care se explica foarte bine notiunile elementare? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Scherimuvi a răspuns:

Iti recomand Duolingo, dar trebuie sa fii bilingv si mai exact, sa stii limba engleza.

4 răspunsuri:
| bobosf a răspuns:

Poti incerca pentru inceput sa inveti notiunile online, sa vezi cum te descurci, poti incerca acest site, are si lectii audio http://www.cursuri-online.info/japoneza/

dupa poti lua si o carte, cum ar fi Invata singur limba japoneza de la Editura Teora

| ﱞﱞﱞ a răspuns:

Uita-te la animeuri si o sa inveti usor...
4 ex: Baka= Stupid, Senpai= Senior, arigatou gozaimasu= Thanks(formal way), ohayou= good morning, oppai= boobs, momoiru= pink. sau poti urmarii seria lui minx de lectii in japoneza https://www.youtube.com/watch?v=QIt_hedcBTc

| Giumali_Samil_1990 a răspuns:

Dictionarul Japonez-Roman de Fundatia Japoneza costa in jur de 50 lei.
La sfarsitul dictionarului gasesti gramatica japoneza extrem de bine detaliata.