| Denudeny a întrebat:

Buna!
Am o intrebare pentru cititorii romanelor de dragoste, in special.
Imi puteti spune titlurile unor romane de dragoste a caror actiune se petrece la o ferma sau la tara, ca si,,Pe aripile vantului" de Margaret Mitchell si,,Fii sotia mea " de Nora Roberts... sunt doar niste exemple de carti pe care le-am citit si pe care le ador.
Vreau cat mai multe titluri de carti de genul asta.
merita sa citesc cartile,,Sa fii cel mai bun" de Barbara Taylor Bradfor,,,Si daca maine va veni" de Sydney Sheldon,,, Proprietatea unei doamne" de Elizabeth Adler?
Ce parere aveti despre cartea,, La rascruce de vanturi" de Emily Bronte?

Răspuns Câştigător
| Apocalypso a răspuns:

Ţi-aş recomanda Mary Balogh-Suflete pereche, Sandra Brown-Eden pass şi Jo Beverley-Mireasă fără voie. De asemenea, Să fii cel mai bun este o altă carte excepţională, ţi-o recomand cu căldură. Dacă ai nevoie de descrierea vreuneia poţi apela oricând la mine. :*

| Denudeny explică (pentru Apocalypso):

Da, te rog, descrierea cartii,, Sa fii cel mai bun''... :*

| madalinamadu a răspuns (pentru Denudeny):

În carte este vorba despre o femeie care a început de jos şi a ajuns pe culmile succesului chiar dacă a întâmpinat probleme pe plan sentimental. Povestea ei este prezentată din perspectiva nepoţilor săi care pun în evidenţă caracterul puternic pe care îl avea bunica lor şi modul în care reuşea să ţină la distanţă cariera de familie, în ambele fiind cea mai bună. Este o carte impresionantă şi sincer îţi spun că pe mine m-a motivat foarte mult şi m-a făcut să nu renunţ niciodată la visurile mele.

| Denudeny explică (pentru madalinamadu):

MUltumesc happy

| madalinamadu a răspuns (pentru Denudeny):

Cu plăcere! :*

| Denudeny explică (pentru madalinamadu):

Nu te supara ca te intreb, cati ani ai?

| madalinamadu a răspuns (pentru Denudeny):

19. Tu?

15 răspunsuri:
| 12345Anonim a răspuns:

True blood-Charlaine Harris
)

| groh2015 a răspuns:

Lorelay,Cișmigiu & comp, elevi dima dintra 7-A
Singur pe lume, cititorul din pestera, inima de cerneala, sânge de cerneala

| Denudeny explică (pentru groh2015):

E,,Lorelei'', si am citit-o, nu e ceea ce vreau.
Am citit si toate cartile lui Mihail Drumes, printre care si,, Elevul Dima dintr-a 7-a.dar prin clasa a4-a, a5-a...MUltumesc pentru raspuns...happy

| carmencernescu a răspuns:

Daca este pasionata de carti de dragoste iti recomand romanul Strainul din oglinda de sidney sheldon. o sa-ti placa happy

| madalinamadu a răspuns (pentru carmencernescu):

Mulţumesc pentru recomandare, chiar mă gândeam ce carte să încep să citesc. :*

| Denudeny explică (pentru madalinamadu):

Cu multa placere, dar ar trebui sa incepi cu,, Pe aripile vantului''.e absolut superba ..cred ca nu o sa mai citesc o carte mai buna ca aceea... Nu te supara, dar cati ani ai? Aaa, imi spui te rog descrierea cartii,, Sa fii cel mai bun''? :*

| carmencernescu a răspuns:

Https://carmencernescu.wordpress.com/
urmareste blogul pentru ca o sa apara posturi foarte interesante despre romane de dragoste si alte lucruri dragute

| Denudeny explică (pentru carmencernescu):

Ok, multumesc. happy Presupun ca e blogul tau, nu?

| Apocalypso a răspuns:

Thomas hardy e exact genul tău. Departe de lumea dezlănțuită e o carte care o sa Îți placa