| LanaDelRey1975 a întrebat:

Caut o carte care personaj principal sa fie o fata (de preferat destul de tanara cam de la 13 in sus) care sa treaca prin mai multe obstacole gen fugitul de acasa, probleme cu drogurile etc si sa traiasca mai multe intamplari neprevazute. daca stiti vreo carte de genul acesta va rog mult sa mi-o recomandati.Multumesc anticipat si dau funda.

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca sunt pentru tine, sa vezi cum au depasit altii aceste obstacole, eu as suna la protectia copilului sau la un centru de droguri. Sa aflii intamplari adevarate.

| Rockart a răspuns:

Mama, ce fantezii aveti unele.

nymphete_dark99 de Cristina Nemerovschi mi se pare perfecta.

| LanaDelRey1975 explică (pentru Rockart):

Nu crezi ca prin aceste ''fantezi'' unele reusesc sa evadeze din problemele de acasa? nu cred ca trebuie sa ti dai cu parerea ok.

| TheAce a răspuns:

Recomand: nymphete_dark99 de Cristina Nemerovschi; recomand si deja clasicul ''Lolita''.

| Cameliapantiru a răspuns:

Recomand romanul "Lolita'', scris de Vladimir Nabokov.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Sange Satanic, de Cristina Nemerovski.
Jurnalul Raului, de Mares Lucian (pentru a vedea din cealalta - masculina - experienta).