| LanaDelRey1975 a întrebat:

ce carti despre adolescenti "rebeli"(consum de droguri,alcool) dar in acelasi timp cu probleme pshice gen anorexia,depresia, anxietatea etc imi recomandati?
genul serialului skins uk (cine l-a vazut) multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Buna!
Ti-as recomanda cartea doctorului Ben Carson un medic neurolog, daca o poti gasi vreodata este incredibila! Omul asta a reusit sa ma uimeasca, cartea este incredibila si relatata foarte bine.Nu are legatura directa cu drogurile, insa cu restul are.Se numeste Gandeste Cutezator, eu am pus mana pe ea in urma cu 4 ani, la liceu.Eram sceptic cand un domn mi-a prezentat-o la un fel de seminar despre nu mai stiu ce :),nu mai tin minte! Insa cartea te marcheaza pe viata! Medicul spune despre cum era,si cum a ajuns,de la cel mai slab copil din scoala si un copil problema, la cel mai bun medic neurochirurg din lume, cu un salariu colosal! Cartea este unica! Te va schimba cu fiecare pagina citita, poti sa fii si presedinte, dupa ce citesti te va uimi.Am reusit sa gasesc un link de unde sa o comanzi online:http://gramma.ro/produse/m1/1456/43/162/Gandeste-cutezator
la magazine sigur nu o vei gasi!

| LanaDelRey1975 explică (pentru Doctorfishadi):

Am citit deja cartea si am vazut si filmul dar cartea este absolut superba. transformarea prin care trece baiatul este uimitoare. si eu am citit o tot dupa un fel de seminar si m a ''socat'' intr-un fel dar ma determinase sa o citesc. Multumesc oricum! happy

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Sange satanic

| TheAce a răspuns:

O recomand cu caldura pe Cristina Nemerovski: sange satanic, nymphete_dark99.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jurnalul lui Caty.
Nu este exact la fel, dar seamana.
Plus ca merita. :3

| AndreeaIM a răspuns:

Seria "Chimie perfectă", nu e chiar ca Skins Uk, dar sunt foarte frumoase cărțile.
Sunt trei cărți și în fiecare e vorba de câte un frate din familia Fuentes. Ei sunt mexicani și mai alex Alex (din prima carte) e destul de periculos pentru că e membru a unei bande.
Dacă vrei mai multe detalii, uite aici:
http://www.ledabooks.ro/index.php?dispatch=products.view&product_id=530
Sper că ți-am fost de ajutor ^_^!

| TeeaCup a răspuns:

Trainspotting, Requiem for a dream, Acid House, Junky, Portile perceptiei, Porno. cam astea imi vin in minte acum happy