| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Buna!
Ce carti sau filme imi recomandati care sunt inspirate din viata reala?
Funda!winking

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Filme:against the sun, testment of youth
carti:amintiri din copilarie, singur pe lume

| gemeni6226 a răspuns:

Carti:Andersen povestea vietii mele precum si toate biografiile personalitatilor sunt ispirate din viata reala.Iar filme:http://www.koolhunt.ro/top-10-filme-inspirate-din-fapte-reale/

| Eastwood a răspuns:

Filme :12 years a slave
Notebook
Blood diamond
Prisoners
Invincible

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate si niciuna. lectura e facuta sa manipuleze. daca o carte ti se pare mai true decat alta nu e pentru ca se inspira mai tare din realitate(toate vin de acolo) ci doar pentru ca foloseste elemente ireale, iluzii mai realizabile si superioare din punctul tau de vedere decat altele.

| MikeAdam a răspuns:

Http://www.filme-online.biz/lost-in-the-sun-2015-online-subtitrat-hd/
Filmul Lost in the Sun online subtitrat prezinta povestea lui John un escroc mărunt care găsește un complice neașteptat pe Louis, un adolescent care este doar un orfan. În acest thriller dramatic un hoț mărunt, John (Josh Duhamel), și complicele lui, Louis (Josh Wiggins), un băiat adolescent recent orfan, se angajeze într-o călătorie care implică mai multe jafuri și rezultatele într-o legătură puternică.