| Elena1396 a întrebat:

Ce romane politiste imi recomandati sa citesc? Va rog argumentati raspunsul vostru, daca se poate! Voi acorda funda celui sau celei care imi da o lista cu cele mai bune romane politiste.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Elena1396 explică (pentru RoyDupuis):

Iti multumesc tare mult pentru ca ai raspuns la intrebare! Mi-ai oferit o multime de variante de carti de unde pot citi. Apreciez efortul depus!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elena1396):

Oricand, cu placere!

| Elena1396 explică (pentru anonim_4396):

Am sa tin cont, multumesc din nou!

18 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Nu am citit multe romane politiste, in mare parte am citit de la AGATHA CHRISTIE. mi se pare geniala, daca aveti vreun autor de rom politiste care vi se pare genial va astept cu numele lui si cea mai buna carte scrisa de el.

crima din orient express - te tine in suspans

10 negrii mititei- e geniala

o crima anuntata- nu vei ghici finalul

| Elena1396 explică (pentru wolder):

Multumesc mult pentru raspunsul tau! Te rog nu te supara ca nu il pot declara castigator! O sa citesc "O crima anuntata', sunt tare curioasahappy

| wolder a răspuns (pentru Elena1396):

Eu de obicei astept mai mult pana dau funda sa fiu sigura. Multumesc oricum.

| Elena1396 explică (pentru wolder):

Inteleg! Promit ca daca voi mai posta intrebari, voi astepta mai mult! Data viitoare daca raspunzi, poate vei primi fundahappy

| TheAce a răspuns:

O recomand pe Agatha Christie si implicit cele 2 serii: Miss Marple si Hercule Poirot (''and then they were none'' e probabil cea mai buna carte politest scrisa vreodata). Recomand pentru stilul cursiv, intrigile tesute superb si studiile de personaj.

| Elena1396 explică (pentru TheAce):

Multumesc mult pentru sugestii! Promit ca o sa le citesc pe toate! Sper ca nu te superi ca nu pot sa declar raspuns castigator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma omor dupa romanele politiste, dar sunt cateva care chiar mi-au placut:
~ Orasul borcanelor
~ Sacrificiul din miezul iernii
~ Zile intunecate
~ Toamna

| Elena1396 explică (pentru anonim_4396):

Te rog imi spui si autorul acestor romane? Bineinteles daca iti mai amintesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elena1396):

Orașul borcanelor- Arnaldur Indridason
Sacrificiul din miezul iernii și Toamna- Mons Kallentoft
Zile întunecate- Yrsa Sigurdardottir

| Elena1396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc tare mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elena1396):

N-ai pentru ce.

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Am pus acele carti pe lista celor ce urmeaza a fi citite. multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru wolder):

O.O
Ooooke.

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns:

Uite si aici cateva, desi e posibil sa se mai repete unele dintre ele cu cele mentionate de ceilalti useri: http://forum.softpedia.com/topic/486463-romane-politiste-thriller/

PS. As vrea sa-ti dau un mesaj privat dar nu imi permite statusul de membru junior. Ai putea sa faci ceva pe la setari ca sa iti pot trimite, te rog frumos?