| Mioeu a întrebat:

eu am o gramada de idei pentru povesti, insa nu sunt buna la gramatica (da, sunt o rusine) asa ca nu stiu ce sa fac cu aceste idei, pentru ca vreau sa le arat lumii.
Ce alte moduri mai sunt in afara de a scrie o carte?
M-am gandit la a desena benzi desenate, dar nu stiu unde sa invat, va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Lucreaza cu profesorul sau profesoara ta de romana! big grin Compune ce si cum poti, apoi cere sa fii corectata, va fi benefic...sa nu-ti lasi ideile sa zboare!

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Aaaa... scuze daca te intreb, dar cati ani ai?
In fine, poti scrie o carte... dar inainte trebuie sa citesti mai multe, ca sa vezi cum se scrie.

| Mioeu explică (pentru ღஜღpikapikaღஜღ):

13, dar nu iti face griji ca nu ma gandesc sa scriu acum...stiu ca sunt praf big grin

| pastru009 a răspuns (pentru Mioeu):

Vad ca esti si cu vocabularul "praf". Eu zic astfel : scrie. Nu ai nimic de pierdut, ci dimpotriva. Daca nu iti observi greselile da-i-le cuiva ce o sa le observe-parinti, prieteni, profesori s.a.m.d. -. Deci pune mana pe stilou/creion(nu scrii pe calculator) si scrie. Lasa imaginatia sa-ti zboare in sus si jos, in stanga si-n dreapta.
Un sfat excelent : SUNT MAI IMPORTANTE IDEILE TALE DECAT GRAMATICA EXPRIMARII TALE. Gramatica poate fi remediata, ideile nu pot fi reamintite din nou.

| aXandra a răspuns:

Eu mă ofer să-ți corectez greșelile gramaticale.