| mugurelpetru a întrebat:

ce creti despre acesta compunere Intr-o zi calduta cu vreme umeda, oamenii par imbracati ca niste flori viu colorate. Florile arat ca fiind aprinse in focul arzator al iubirii. Pasarile suparate, cu inima franta de plecarea cea lunga si plangand in dorul inimii, lacrimile se transformau in cristale de lacrimi de regret.Vantul intristat de plecarea pasarilor isi amintiste fiecare amintire cu ele cand plecase si, isi revarsase lacrimile.Vantul le strangea in adierea lui ca niste flori pretioase. Oamenii deveneau moharati in timp ce vremea trecea incet, incet... Vantul incepu sa devina puternic, rece si intunecos. Pana si sufletul cald ca al unei mame iubitoare devenea atat de rece..Sezonul de vanatoare a inceput dar vantul nu mai avea acea putere de a tine oamenii in armonie.Un vanator in miristea lui a impuscat o zburatoare in aripa lui firava de alice. Bataia vantului vazu asta si o lua in adierea lui dandu-i ultima picatura de iubire arzatoare ce cazu pe aripa frageda si se vindeca imediat. Puiul isi lua zborul spre tarmul cel cald iar vantul distrus isi pierdu si ultimile lacrimi ce cazu peste jumatate de arbore ce ingheta de durere imediat!

20 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai avut un numar minim de cuvinte, nu? Nu are nici un dumnezeu. O gramada de constructii fara sens, repetitii... ti-as da un 5/10 pentru efort.

| mugurelpetru explică (pentru KodrutZ):

Mersi ca ma ajuti si nu o fac pentru ca imi place

| mugurelpetru explică (pentru KodrutZ):

Chiar as varza e>

| KodrutZ a răspuns (pentru mugurelpetru):

E dezastru, majoritatea constructiilor sintactice nu au nici un sens sau, in cel mai bun sens, sint fortate. "Un vanator in miristea lui a impuscat o zburatoare in aripa lui firava de alice." - pentru asta te-as lasa corigent.

| mugurelpetru explică (pentru KodrutZ):

Cum am mai zis e facuta dun a cincea
si regasita si am corectato unde am obs

| mugurelpetru explică (pentru KodrutZ):

Si am pus aia ca sa ziceti de parerea voastra, nu sa imi critici viata

| KodrutZ a răspuns (pentru mugurelpetru):

Ti-am zis parerea mea, nu m-am luat de ce manele asculti. Daca ti-o iau fraza cu fraza, nu cred ca gasesc o propozitie fara orori. Orori, nu erori. Trebuia sa specifici ca vrei doar osanale, nu critici.

| mugurelpetru explică (pentru KodrutZ):

Vai dar eu nu asculat manele straight face

| KodrutZ a răspuns (pentru mugurelpetru):

Nu conteaza, Smiley sau ce balaneli asculti tu. Nu imi zi ca asculti Pink Floyd si te complaci in stupizenia asta.

| mugurelpetru explică (pentru KodrutZ):

Fiind fanu meu nr.1 :) te invit sa comentezi cum te pricepi si aceast dezastru http://www.tpu.ro/......-eroiilor/

| KodrutZ a răspuns (pentru mugurelpetru):

Ti-a raspuns unul bine, eu nu mai am ce comenta. Daca vrei, o fac contra cost - 1000 RON/opera literara, in avans. PROMOTIE!

| mugurelpetru explică (pentru KodrutZ):

straight face vreau pe cineva care comenteaza adevarat nu unul care ma linguseste

| KodrutZ a răspuns (pentru mugurelpetru):

Tu ai habar macar ce inseamna "a lingusi"? Gizas! Taci, taci cit inca mai pari ca esti oleaca mai inteligent ca o euglena!

| mugurelpetru explică (pentru KodrutZ):

Vai dar mata stii biologie?

| mugurelpetru explică (pentru KodrutZ):

Daca eu par mai destept decat o euglena happy tu esti la fel de destept ca un parameci

| lovemeoana a răspuns:

Este aproape buna...mai unele greseli dar este ok...

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

E frumoasa, dar folosesti de prea multe ori cuvantul "vantul" si nu da bine. happy

| Lara112 a răspuns:

Wow. Foarte reusita! Felicitari happy

| andreutzaadreee a răspuns:

Ce frumos!

| OtakuForeverFullmetalAlchemistFan a răspuns:

Te joci prea mult cu timpurile verbelor, in rest ideea e draguta!