| Meli24 a întrebat:

Bună,TPU! Recomandati-mi niste carti pentru adolescenti. Fundita

Răspuns Câştigător
| LoLa432 a răspuns:

Buna, Meli! Eu ti-as recomanda urmatoarele carti : "Potirul de sub stanca"
"Ucenicul/secretul vraciului"
"De 19 ori Katherine"
"Sub aceeasi stea"
"Orase de hartie"
"Daca as ramane"
"Secretul doamnei Frankwiller"
Sunt niate carti care, personal, mi-au placut! Enjoy!

| OfataOricare a răspuns (pentru LoLa432):

Cele cu secretul vracilui, face parte dintr-o serie de 10 volume.

4 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Paulo Coelho- Adulter. O femeie pe nume Linda, casatorita cu doi copii, ajunge sa isi insele sotul cu primul ei iubit.
Chris Simion- ce ne spunem cand nu ne vorbim. O carte in care inveti cum sa te regasesti si din care poti invata multe lucruri utile.
Mircea Eliade- Nunta in cer.
Invitatie a Vals- Mihail Drumes.
Scrisoare de dragoste- Mihail Drumes. primele pagini nu o sa-ti placa, deoarece discuta despre o criza economica. Dar stii cum se spune ''nu judeca o carte dupa coperta''
Marc Levy- unde esti?
Paulo coelho-11 minute.

| Klandestin a răspuns:

Suge`o Ramona!

| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

The vampire diaries; imi promiti ca n-o sa spui