| anonim12345678900734269864 a întrebat:

Sunt in mare masura sa traduc la perfectie carti din engleza in romana.Asteptati cu sufletul la gura aparitia pe piata vreunei carti traduse? Daca da, ajutati-ma cu cateva.
Cea mai lunga lista primeste funda :*

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In "mare masura" nu e suficient.
Asta, in primul rand.
In al doilea rand, ca sa traduci o carte, ai nevoie de oarece documente si permisiuni.
In general, editura care a scos cartea originala, are drepturi si asupra oricarei traduceri.
Mai pe intelesul tau: e pe bani! Multi!

| anonim12345678900734269864 explică (pentru ardnaxur1961):

Nu vreau sa o public.E pentru wattpad.O scriu acolo direct tradusa, ca sa vad daca prinde la lume.

| Alcyon a răspuns:

Wattpadul e apa de ploaie. Trebuie sa-ti faci singur reclama ca sa te citeasca cineva.