| daria12 a întrebat:

Vreau sa scriu o carte dar nu stiu despre ce sa scriu.Despre prietenie (cea mai buna prietena a mea) sau despre magie (gen: Harry Potter )? va rog spuneti-mi care e mai interesanta dintre cele doua idei? Vreau raspuns rapid!

Răspuns Câştigător
| Miaeuu a răspuns:

Pai,eu cred ca ai putea sa le combini, si sa fie o poveste cu magie care sa se bazeze pe prietenie.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Conteaza sa fie ceva despre care ai ceva de spus, pana iti faci mana. Apoi vei aborda tot teme despre care ai ceva de spus, caci vei vedea si tu ca nu merita sa scrii decat despre asta. Succes.

| Teardrop a răspuns:

Nu contează despre ce e. Publicul nu gândește la fel. Vor lucruri diferite. Unii vor fantezie, alții vor realism.
Important e să fie bine scrisă.
E un exercițiu bun.

| Adde2 a răspuns:

A 2-a variantă, pentru că despre prietenie și iubire scriu toate puștoaicele în ultima vreme și nu mai are farmec.

| daria12 explică (pentru Adde2):

Mersi mult Adde2!