| Brezeanu_Stefan_1994 a întrebat:

Buna ziua am si eu o nelamurire, am exact m-am contrazis cu o persoana.
Treaba sta in felul urmator, daca o persoana ti se adreseaza cu " ne vedem vinerea viitoare " ce ar trebuie sa inteleg? Vinerea ce urmeaza? Sau peste doua saptamani?

Răspuns Câştigător
| adyzone a răspuns:

Pa in mod normal peste doua saptamani. Daca vrei sa te vezi vinerea asta, spui ne vedem vineri.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prima vineri care vine. Daca spunea a doua vineri viitoare atunci era peste 2 saptamani.

| May2001 a răspuns:

Vinerea viitoare e vinerea de saptamana viitoare. Dar daca esti intr-o zi de sambata poti sa zici atat vinerea viitoare cat si simplu vineri. Chiar si duminica daca esti vinerea viitoare este prima vineri care urmeaza

| May2001 a răspuns:

Daca zici*

| Voiculescu_Cristian_1990 a răspuns:

Peste 2 saptamaniwinking