| Nik030501 a întrebat:

Buna ziua as dori sa aflu daca stie cineva daca exista o carte in care sa fie o lista cu toti domnitoii tarii noastre din celel mai vechi timpuri pana astazi. De exemplu, primul arata DECEBAl, sa zicem, spune anii de domnie si cateva informatii, (foto dar nu neaparat) astea toate sa zicem intr-o pagina. Si asa sa zicem pana la ultima pagina unde s-ar afla TRAIAN BASESCU sau mai nou KLAUS IOHANNIS. Sa zicem c-ar exista mai multe volume. Stie cineva daca a existat sau exista o astfel de carte?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti toti domnitorii din tarile romane, regii si presedintii Romaniei aici:
https://ro.wikipedia.org/......om%C3%A2ne
Intri pe fiecare lista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc, dar cred ca nu stiti ce inseamna o ''carte''.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca stiu ce inseamna, doar ca ti-am indicat ceva succint.
Gasesti ce vrei in orice carte de Istoria Romaniei mai recenta iar pentru cei de dupa 1989 pe multe site-uri, inclusiv pe ro.wikipedia.org.