| LSMM a întrebat:

Ce carte citești în momentul de față?

26 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

"Cartea neagră a secretelor" de F. E. Higgins mi-a recomandato un user şi mi s-a părut interesantă.

| Ashadow a răspuns:

Am pus gheara pe "Masinaria rock and roll" - Norman Spinrad.

| Pricked a răspuns:

Război şi pace.

| thegatekeeper a răspuns:

"Masca Mortii Rosii si alte povestiri" de Edgar Allan Poe.

| Sociopat a răspuns:

"Blestemati" de Chuck Palahniuk

| MaliciousDeath a răspuns:

"Lord of the flies" si alternez cu "London Fields".

| MadRaven a răspuns:

"Schimbarea la faţă a României" de Cioran. Tu? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dan Brown-Codul lui Da Vinci smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erin Pizzey ''First Lady''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan nimic. Am terminat cateva pe care le aveam pentru scoala si probabil ca o sa continui, caci mai am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Fratii Karamazov" - Volumul II de Feodor Mihailovici Dostoievski.
Dar tu, Bianca?

| LSMM explică (pentru anonim_4396):

Frumos. happy
Urmează să citesc "Să nu ne uităm la ceas" - Rodica Ojog-Brașoveanu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LSMM):

Interesant, iti plac cartile politiste. :->

| LSMM explică (pentru anonim_4396):

Nu pot să zic că sunt favoritele mele. Am zis, totuși, să încerc stilul autoarei. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LSMM):

Cand termini de citit, sunt curioasa sa iti aflu parerile si impresiile.

| LSMM explică (pentru anonim_4396):

Din câte am auzit despre scrierile sale, s-ar putea să mă impresioneze plăcut cartea. Sper să fie așa.
Dacă ai ajuns la volumul II, e cert că îți place romanul pe care îl citești, chiar am vrut, după "Crimă și pedeapsă", să-l caut, datorită stilului lui Dostoievski.
Ce alte genuri preferi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LSMM):

Pai... mai imi plac scrierile lui Allan Edgar Poe - care trag spre horror, dar intr-un mod ingenios si placut, acesta fiind unul ditnre scriitorii care au dat tonul acestro genuri de scrieri, deoarece in acea epoca - inceputul secolului al XIX-lea, oamenii aveau diverse temeri nemotivate. El a facut opere din acestea, precum si din propria-i imaginatie. De asemenea, mai citesc si D. Diderot - reprezentant al iluminismului.

| LSMM explică (pentru anonim_4396):

O da, sunt printre cele mai interesante teme. happy

| under89 a răspuns:

Domnisoara Christina, de Mircea Eliade

| Rose123 a răspuns:

"Ultimul papirus" de Wilbur Smith

| DenisaDeea26 a răspuns:

La răscruce de vânturi de Emily Bronte.

| adelina9999 a răspuns:

Tocmai am terminat Marele Gatsby

| Diano4ka1 a răspuns:

Acum la moment doresc sa incep a citi "Tema pentru acaasa" de Nicolae Dabija profesoara de romana mi-a recomandat-o.A povestit cite ceva despre acest roman si mi-a parut iteresant

| Gxx a răspuns:

Cautari Periculoase de Sandra Brown

| Ioana7398 a răspuns:

Tess D'Urberville de Thomas Hardy

| Voloaga_Teodora_1995 a răspuns:

Lorelei-Ionel Teodoreanu.