| gingergirl1 a întrebat:

Ce carti ar trebui citite pentru clasa a10a?

Răspuns Câştigător
| Deliiiiiia a răspuns:

Hey si eu trec in clasa a 10-a..si sm citit destul de multe carti...aici depinde si de profesor foarte mult dar si de profil...eu sunt la uman...am citit: Ion
Padurea spanzuratilor
Moara cu noroc
Enigma Otiliei
Maitrey...astea sunt cateva titluri care ar fi comune cam la orice clasa...pe langa astea au mai fost si cele suplimentare:
Adela
Donna Alba
Chiritele
Creanga de aur
Lumea in doua zile
Femeia in rosu..etc.laughing) sper ca te.am ajutat! O zi buna!winking

| gingergirl1 explică (pentru Deliiiiiia):

Multumesc, si eu tot la uman sunt big grin

8 răspunsuri:
| byabubu a răspuns:

Eu am primit in lista:
1.Alexandru Lapusneanu, Costache Nuegruzzi
2.Hanul Ancutei, Mihail Sadoveanu
3.Ion, Liviu Rebreanu
4. Enigma Otiliei, George Calinescu
5. Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi, Camil Petrescu
6.Morometii, Marin Preda

| byabubu a răspuns (pentru byabubu):

Sunt la profil real apropo.

| gingergirl1 explică (pentru byabubu):

Multumesc happy

| Anonima69Sexylove a răspuns:

Avand in vedere ca pe clasa a 11 a nu se vor mai face desenul si muzica eu zic sa profiti la maxim de acest an deoarece mediile cresc cu ajutorul acestor ore.
Depinde la ce profil esti la liceu.
Eu zic sa iti iei o carte enciclopedia..Acolo iti alegi in functie de profilul tau. Daca esti la Chimie-Biologie iti iei Enciclopedia Biologiei si a Chimiei. Vei invata foarte usor fiind ca e o mica recapitulare.winking
In schimb daca esti la Filologie trebuie sa inveti foarte bine engleza.
Deci mai pe scurt profita de acest an si ia note cat mai mari. si ia o carte Enciclopedia in functie de profilul tau.

| Dominus94 a răspuns:

Somnoroase Pasarele de Mihai Eminescurolling on the floor

| Alex_Radu_1999 a răspuns:

Ion Creanga- Povestea lui Harap Alb
Ioan Slavici- Moara cu noroc
L. Rebreanu- Ion
M. Eliade- Mai treyi
Caragiale- O scrisoare pierduta.