| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti ati citit luna aceasta? Care este cartea preferata a lunii pentru voi?

17 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Am citit, in luna aprilie, "Castelul palarierului'-A.J.Cronin, "Doctor Jivago" -Boris Pasternak, poezii de Esenin, iar acum citesc "Sub aceeasi stea"-John Green.
Recunosc, insa, ca a fost o luna in care am reusit sa citesc destul de putin, comparativ cu alte luni, o luna in care activitatile culturale au fost reprezentate, preponderant, de piese de teatru, concerte simfonice, spectacole de Opera, dar si o luna in care am avut mult de lucru la serviciu, multe ore suplimentare, ceea ce a diminuat considerabil timpul alocat lecturii.
Dintre toate cartile citite in aprilie, cea mai frumoasa, interesanta, profunda si tulburatoare mi s-a parut "Doctor JIvago"(Boris Pastrenak). O recomand tuturor pasionatilor de literature rusa si nu numai, tuturor iubitorilor cartilor de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chemarea îngerului de Guillaume Musso, care e şi preferata lunii;
Grace de Monaco de Jean des Cars;
Iar în momentul de faţă citesc Copila de zăpadă de Eowyn Ivey.

Keep calm and read a lot!winking

| Park1Suin a răspuns:

Shogun

| MedionTcO a răspuns:

Batalionul mortii.Bine e un volum.Dar nu cred ca poti citi daca nu ai capacitatea si psihicul necesar pentru al citi.Ai inteles O scrisoare pierduta?

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Suge-o Ramonalaughing

| Drolja a răspuns (pentru BaiatDeGaşcă):

Arunc-o.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru BaiatDeGaşcă):

Sa-mi zici si mie finalul laughing)

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Salut! happy
Am citit şi mi-a plăcut:
Percy Jackson şi Olimpienii 1, 2, 3, 4 de Rick Riordan
Însemnările unei puştoaice 1, 2, 3, 4, 5, 6 de Rachell Renee Russell
Jurnalul unui puşti (n-am citit toate romanele) de Jeff Kiney
Cireşari de Constantin Chiriţă
Piramida Roşie de Rick Riordan
Mă bucur că mai sunt copii interesaţi de lectură.
N-am rămas singura.
Lectură plăcută!

| Inception a răspuns:

Efectele micului ecran asupra mintii copilului.

| Faur_Delia_1997 a răspuns:

Am citit Labirintul(dupa care s-a facut filmul Maze Runner) iar cea mai buna a fost Tratamentul Letal

| Ioana2419 a răspuns:

Garcia Marquez - Generalul in labirintul sau

| Doricutzu110 a răspuns:

Am recitit Agonie și extaz de Irving Stone.

| мица a răspuns:

Tinerete fara batrinete.Este foarte interesanta.

| razz4lovee a răspuns:

Mie mi-a placut o scrisoare pierduta. Chiar mi-a patruns la suflet... desi trebuie sa ai capacitatea de a intelege si psihicul foarte puternic, luna aceasta am citit strigat in noapte, e o carte foarte interesanta! O zi frumoasa

| musicismydrug a răspuns:

Jocul lui Westing - Ellen Raskin
Triologia "Materii intunecate" - Philip Pullman

| mariamuntean16 a răspuns:

Cartea charlie si fabrica de ciocolata

| Crazy01Girl a răspuns:

Fluturi de Irina Binder