| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti e dragoste, moderne si din literatura universala, imi recomandati? As prefera ceva cu adolescenti dar cu o actiune mai interesanta, nu ca in 'Fericirea incepe azi', unde am murit de plictiseala, sau ceva BDSM, dar nu FSOG sau Crossfire ori Infernul lui Gabriel, ca le-am citit, dar ceva in genul (si sa fie traduse in romana). Idei?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Invitatie la vals
Elevul dima dintr-a 7-a
Scrisoare de dragoste
Declaratie de dragoste- George Sovu
Enigma Otiliei
Mandrie si prejudecata
Emma
Pe aripile vantului
La rascruce de vanturi.

| J0B0MAT a răspuns:

La rascruce de vanturi
Seria Amurg
Maitreyi
Suflete tari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ţi-a plăcut "Fericirea începe azi"? thinking, hmm, nici mie.

"E uşor să te iubesc"- Tammara Webber
"Intimidare"- Penelope Douglas
"Niciodată împreună"- J.A. Redmerski
"Te aştept"- Jennifer L. Armentrout

| mimi0202 a răspuns:

Regele din Katmandu( daca esti fana a literaturii SF). personajele principale sunt adolescenti. happy

| DianaDMDixie a răspuns:

Si eu caut carti moderne si nu gasesc.Interesanta mi s-a parut,, Cautand-o pe Alaska,, de John Green. Carti pe gustul meu am gasit pe wattpad, dar sunt scrise de alti cititori,, nu de diferiti scriitori cunoscuti. Sper ca te-am ajutat happy

| Adioana a răspuns:

Voiam moderne, gen de la 2000 incoace... dar mersi oricum